Barva na nárazníky černá 500 ml Chamäleon
Ideální řešení pro menší opravy plastových dílů. Barva na nárazníky černá 500 ml Chamäleon je strukturovaný lak určený pro přímou aplikaci na plasty bez nutnosti základování. Poskytuje odolný povrch s jemnou texturou, která vrací zašlým plastům jejich původní, hluboce černý vzhled. Více
Balení: 0.5 lKód produktu: 14037 Doprava a platba
Klíčové vlastnosti a benefity
- Obnova plastové struktury: Vytváří jednotný, jemně zrnitý povrch, který věrně imituje originální plasty nárazníků.
- Přímá adheze: Na většinu automobilových plastů (PP, EPDM, ABS) přilne přímo bez potřeby Plastic Primeru.
- Vysoká mechanická odolnost: Povrch je pružný a odolný proti nárazům kamínků i poškrábání při běžném provozu.
- UV stabilita: Černý odstín zůstává sytý a nešedne ani po dlouhodobém vystavení přímému slunci.
- Praktické balení: Objem 500 ml je ideální pro opravy jednotlivých dílů, jako jsou zrcátka, lišty nebo části nárazníků.
Detailní popis a použití
Tato barva je určena pro aplikaci stříkací pistolí. Umožňuje profesionální opravu s možností regulace hrubosti struktury. Je nepostradatelná při renovaci starších vozů i při opravách čerstvých oděrek na parkovišti.
Návod k použití:
Díl důkladně očistěte vodou se saponátem, osušte a následně odmastěte antisilikonovým čističem. Na čistý povrch nanášejte barvu v 1–2 vrstvách. Hrubost textury ovlivníte nastavením tlaku vzduchu a vzdáleností pistole od povrchu (nižší tlak = hrubší struktura).
Skladování a manipulace
Skladujte v původním obalu v suchu při teplotách od +5 °C do +25 °C. Chraňte před mrazem. Po každém použití plechovku pečlivě uzavřete. Při práci zajistěte dobré větrání pracoviště.
Často kladené dotazy (FAQ)
- Musím pod tuto barvu použít elastifikátor?
Ne, tato barva je již z výroby formulována jako velmi pružná, aby neodprýskávala z měkkých plastových dílů. - Lze barvu nanášet i molitanovým válečkem?
Pro dosažení rovnoměrné struktury doporučujeme stříkání. Ruční nanášení může vytvořit nerovnoměrný povrch. - Můžu tuto barvu použít i na vnitřní plasty v interiéru?
Ano, barva je vhodná i pro interiér, pokud chcete sjednotit nebo obnovit černý strukturovaný povrch plastů. - Je barva po zaschnutí matná nebo lesklá?
Výsledný povrch je matný až polomatný s jemnou strukturou, přesně tak, jak vypadají nové plastové díly z výroby.
Parametry
| Značka | Chamäleon |
|---|---|
| Objem | 500 ml |
| Barva |
|
| Doba schnutí | 20–30 minut |
| Úplné vytvrzení | 24 hodin |
Ke stažení
Související produkty5

Odmašťovač ve spreji 500ml – Chamäleon (Odstraňovač silikonu)

Sendvičová utěrka lepivá

Plastový primer sprej 400ml Chamäleon


Bezbarvý lak matný ve spreji 500ml – Chamäleon


